Przejdź do treści

Zakwaterowanie

Nasze domy

Nasze cztery domy to: Duży dom, Mały dom, dawna pracownia zwana Stajnią i położony na osobnej choć nieodległej posesji dom pod lasem zwany Dutką. W Dużym domu oferujemy gościom osobne pokoje z łazienkami, pozostałe domy udostępniamy w całości.

Duży dom to drewniana chyża (tradycyjny dom łemkowski) z 1914 roku, jedyny z naszych domów, którego nie wynajmujemy w całości – sami w nim mieszkamy.

Do dyspozycji gości są:

  • 4 pokoje różnej wielkości, każdy z własną łazienką,
  • kuchnia oraz duża jadalnia  (na parterze),
  • salonik ze sporą biblioteką (na piętrze).

Pokoje parter

Kominkowy ma około 45 m2 i dodatkowo alkierz. W części z kominkiem jest łóżko małżeńskie oraz dwa pojedyncze. W alkierzu 3 single (piętrus). Oczywiście jak każdy z pokoi w Dużym Domu ma własną łazienkę.
Boczny to pokój w którym (z racji położenia) najgłośniejsze bachory mogą wrzeszczeć ile wlezie. Lub – jak kto woli- ukochane maleństwa mogą kwilić rozkosznie i przecież nie tak głośno. Łóżka to: podwójne tzw. małżeńskie, pojedyncze oraz singlową antresolę z wysoką burtą.

Pokoje 1 piętro (dosyć strome schody)

Pokój Maniowy to najmniejszy z naszych pokoi, bardzo kameralny, z łóżkiem małżeńskim i pojedynczym.
Pokój Nasz ma łoże małżeńskie, dwa łóżka pojedyncze oraz  singlową antresolę.

Tędy do cennika.

Mały Dom został postawiony na bazie stareńkiej chyży z 1877 r. W czasie remontu miejscowi żartownisie nazwali go „Taj Mahal Na Miarę Naszych Możliwości”. Parter to poza niewielką sypialnią, tak zwana przestrzeń wspólna: salonik z kominkiem, spora kuchnio-jadalnia, dwie łazienki (jedna w wersji mikro, ale prysznic i umywalka są) oraz weranda. Na górze są dwie duże sypialnie i toaleta. Razem jest tu około 10 miejsc sypialnych w tym 3 łóżka małżeńskie. Tędy do cennika.

Pracownia (zwana Stajnią), jedyny z naszych domów zupełnie współczesny (dwudziestoletni), oczywiście drewniany. Przeznaczony dla około 10 osób. Dół to duży salon – przestrzeń wspólna (fotele, kanapy, stoły), dwie sypialnie (w tym jedna z własnym kominkiem), łazienka, toaleta i nieduża kuchnia. Góra to duża sypialnia (materace) z własną łazienką i toaletą. Tędy do cennika.

Na skraju lasu, w sąsiedztwie „Joga Nowica Łan” stoi Dom pod lasem, który nazywamy Dutką. Zbudowany w 1957 r., dwa lata temu wyremontowany i zmodernizowany. Przeznaczony jest dla maks. 10 osób. Parter to dwie sypialnie, duży pokój wspólny z kominkiem, kuchnia z jadalnią oraz dwie łazienki. No i oczywiście najważniejsza część tego domu: WERANDA. Z widokiem na wzgórze i las. Gdzieś tam w dole szumi potok. Góra to wielka otwarta sypialnia plus dodatkowa, nieduża toaleta. Tędy do cennika.