Przejdź do treści
Strona główna » Konie

Konie

Transbeskidzki szlak konny

Nieopodal Nowicy biegnie wytyczony przez PTTK Transbeskidzki Szlak Konny wiodący od Brennej w Beskidzie Śląskim do leżącego na krańcu Bieszczad, na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego – Wołosatego.

  • etap Uhryń – Hańczowa. Trasa wiedzie łagodnymi zboczami i malowniczymi dolinami przez przełęcz Cygańskie Pola ( 717 m n.p.m. ) do Berestu, następnie Czyrną, Banicę, Ropki ażdo OGTJ Połonina w Hańczowej.
  • etap Hańczowa – Kotań. Z Hańczowej szlak wiedzie przez Kiczerkę ( 625 m n.p.m. ) do Skwirtnego i dalej przez Regietów, Zdynię, Radocynę, Nieznajową i Rostaje, aż do OGTJ Stajnia Rumak w Kotani.
  • etap Kotań – Lipowiec. Z Kotani szlak wiedzie do Krempnej na terenie Magurskiego Parku Narodowego, dalej przez wieś Polany, Olchowiec i dalej doliną wsi Wilcznia, aż do grzbietu, który oddziela od wsi Smereczne, dalej przez Tylawę do Zyndranowej. Z Zyndranowej szlak wiedzie do OGTJ Ostoja w Lipowcu.

Stadnina koni huculskich w Regietowie – 13,7km

Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie to największa stadnina tego typu nie tylko w Europie, lecz także na świecie. Te niewielkie koniki górskie są jedną z najstarszych polskich ras. Więcej informacji o stadninie na stronie: huculy.com.pl

Ośrodek Jazdy Konnej „Debiutantka”, Ropki – 26,6 km

tel: 18 533 11 69
klub jeździecki i Hipodrom
facebook.com/koniewropkach

Stanica Konna „Osława” – 20,9km

Na gości, jeźdźców małych i dużych czeka 12 koni ( hucuły i konie małopolskie). Na miejscu możliwość nauki jazdy konno od postaw, na placu i w terenie. Stanica organizuje obozy konne, wycieczki oraz rajdy konne. Więcej informacji na stronie: oslawa.com.pl

<< Wróć do listy atrakcji w okolicy